ماده 148 قانون کار چیست؟؟؟ آیا کارفرما موظف به بیمه نمودن کارگر است؟

بیمه کارگر

ماده 148 قانون کار چیست؟ (بیمه اجباری)

ماده 148 قانون کار چیست؟ این سوالی است که اکثر مراجعه کنندگان (کارگر یا کارفرما)به ادارات کار با آن مواجه می شوند.شاید بهتر باشد عنوان سوال رو اصلاح کنیم و بپرسیم ماده 148 قانون کار در خصوص چه چیزی صحبت می کند. ابتدا متن ماده را می اوریم  و در ادامه به پاسخ سوال مطرح شده خواهیم پرداخت

ماده 148- کارفرمایان کارگاه های مشمول این قانون مکلفند بر اساس قانون تامین اجتماعی ، نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام نمایند.

انطور که متن ماده گویا است کارفرمان موظف هستند کارگران خود را نزد بیمه تامین اجتماعی بیمه نماید. در اینجا نیز می توانید در این خصوص بیشتر اطلاعات کسب کنید.

همچنین در خصوص این ماده دستورر العملی تدوین شده است که از اینجا می توانید آن را دانلود کنید.این دستور العمل به دستور العمل شماره 4 نیز معروف است.

هم

تا اینجا متوجه شدیم بیمه نمودن کارگران نزد بیمه اجتماعی کی تکلیف قانونی است که بر عهده کارفرما گذاشته شده است.این تکلیف در ماده 148 قانون کار صریحاً ذکر شده است و با توجه به امری بودن قانون کار نمی توان بر خلاف ان تراضی نمود.لذا با هیچ قراردادی هم نمی توان این تکلیف را از کارفرما ساقط کرد یا بر عهد کارگر گذاشت.دلیل این امر هم علاوه بر صراحتاً قانونگذار ،ذی حق بودن سازمان تامین اجتماعی است.

کارگر در قانون کار

حال که متوجه شدیم کارفرما الزام به بیمه نمودن کارگر دارد این سوال به ذهن متبادر می شود که کار کارگر از نظر قانونگذار چه کسی است؟؟

با توجه به اینکه کارگر ،کارفرما،کارگاه عناونی هستند که بار حقوقی دارند لذا لازم است تا از آنها تعریف درستی داشته باشیم چرا که برای هر یک از عناوین قانونگذار بار معنایی جداگانه گذاشته اند.

کارگر از نظر قانون کار چه کسی است؟؟

قانونگذار در ماده دو قانون کار کارگر را تعریف کرده و بیان نموده منظور از کارگر چه کسی است.

ماده ۲- كارگر از لحاظ اين قانون كسي است كه به هر عنوان در مقابل دريافت حق‌ السعي اعم از مزد، حقوق، سهم سود و ساير مزايا به درخواست كارفرما كار مي‌ كند.

مطابق ماده فوق کارگر به کسی گفته می شود که به درخواست کارفرما برای دریافت مزد در محل کارگاه کارفرما فعالیت می نمیاد.قانونگذار در این  ماده اهمیت تبعیت کارگر از کارفرما در مفهوم ماده بیان نموده است و کی از معیار های تشخیص روابط کارگر و کارفرمایی را هیمن تبعیت کارگر از کارفرما قرارداده است

حال با توجه به تعریف کارگر به چه کسی کارفرما می گویند

از نگاه قانون کار ،کارفرما کیست؟؟

قانونگذار در قانون کار و قانون تامین اجتماعی تکالیفی را بر عهده کارفما قرارداده است لذا در ماده سه قانون کار کارفرما را تعریف نموده و تصریح نموده چه فردی را به عنوان کارفرما می شناسد.

ماده 3 – كارفرما شخصي است حقيقي يا حقوقي كه كارگر به درخواست و به حساب او در مقابل دريافت حق السعي كار مي كند . مديران و مسئولان و به طور عموم كليه كسانيكه عهده دار اداره كارگاه هستند نماينده كارفرما محسوب مي شوند و كارفرما مسئول كليه تعهداتي است كه نمايندگان مذكور در قبال كارگر به عهده مي گيرند . در صورتيكه نماينده كارفرما خارج از اختيارات خود تعهدي بنمايد و كارفرما آن را نپذيرد در مقابل كارفرما ضامن است .

32
امتیاز :
ماده 148 قانون کار چیست؟؟؟ آیا کارفرما موظف به بیمه نمودن کارگر است؟
5 از 7 رای
profile avatar
هاشم فراهانی هاشم فراهانی وکیل پایه یک دادگستری مدیر سایت کارلا-مشاور قانون کار و تامین اجتماعی
همراه ما باشید در کانال تلگرام کارلا،یارکارگر و کارفرما کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

question